^Powrót na górę
Ważne

Kronika 2003/2004

Bardzo cieszy nas fakt dużego zainteresowania w srodowisku naszą placówką, która rozwija się zarówno w sferze organizacyjnej, jak również wychowawczo - dydaktycznej w ostatnim okresie bardzo intensywnie.
Zeszłoroczni bywalcy naszego przedszkola z pewnoscia zauważyli, że w okresie wakacyjnej przerwy w zajęciach dydaktycznych - mimo urlopów pracowników - nie próżnowaliśmy.
Na piętrze budynku został wykonany remont kapitalny sali z tarasem. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta wymienione zostało okno i drzwi wyjściowe na taras, sala została wymalowana, a parkiet cyklinowany.
Współpraca z Zakładem Szkół i Przedszkoli Miejskich zaowocowała przeróbkami instalacyjnymi kilku pomieszczeń gospodarczych, które własnym kosztem i wysiłkiem odnowiliśmy.
Ze środków zgromadzonych na koncie Komitetu Rodzicielskiego sfinansowaliśmy materiał na renowację mebli zarówno w tej sali, jak i wszystkich pozostałych wykonując wszystkie prace samodzielnie. Własnym sumptem odmalowaliśmy dwie toalety na piętrze oraz łazienkę w dobudowanej części budynku. Odnowione zostały również ściany w sali najmłodszych naszych wychowanków. Dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników przedszkola zmieniła się aranżacja przedszkolnego hollu oraz tzw. pokoju dla rodziców.
W podpiwniczeniu odnowilismy sciany w szatni naszych najmłodszych milusińskich. Dzięki zaangażowaniu personelu przedszkola i osób zaprzyjaźnionych pojawiły się tam rozkoszne malunki i tablice ścienne na wystawy prac plastycznych dzieci.
W okresie wakacyjnym nasze przedszkole wzbogaciło się o wiele przedmiotów ułatwiających wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi. Pozyskaliśmy wiele elementów umeblowania, sprzęt gimnastyczny, muzyczny, rekreacyjny, materiał rozwojowy i środki audiowizualne. Są to, co prawda, przedmioty używane, ale po odpowiedniej renowacji spełnią wyśmienicie swoją funkcję.
Z nowym rokiem szkolnym przystšpilismy do planowej pracy wychowawczo - dydak-tycznej i opiekuńczej we wszystkich grupach wiekowych. Co prawda ich liczba nie zmieniła się, ale organizacja nowego roku szkolnego zmieniła się całkowicie. Na piętrze budynku, ze względu na miejsce potrzebne do popołudniowego leżakowania, znajduje się sala 3-latków, których nazwalismy "ELFAMI". Sala z tarasem należy do grupy starszaków, którzy przybrali nazwš "SMERFY". Na parterze budynku głównego przebywają "SKRZATY", czyli nasze 4-latki. We wrzesniu w oranżerii założylismy nowe żaluzje, by ułatwić naszym pociechom leża-kowanie. W aneksie dobudowanym, na półpiętrze nadal przebywajš dzieci uczęszczajšce do tzw. zerówki. Oni nazywają się "DUSZKAMI". Dzieci 5-letnie, to żywe "KRASNALE", których energia rozpiera każdego dnia. Są niezmordowani i dlatego udostępnilismy im największe nasze pomieszczenie - salę gimnastyczną. Zajęcia dodatkowe organizowane na życzenie rodziców realizowane są w sali kominkowej.

Copyright © 2013. Przedszkole nr 31 w Bielsku-Białej & Forplay - Fotografia Ślubna Rights Reserved.