^Powrót na górę
Ważne

Kronika 2004/2005

Kolejny rok szkolny dawno za nami. Przed nami nowe wezwania, plany i oczekiwania. Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego - 2004/5 - zostało wykonanych wiele prac na terenie należącym do Przedszkola. Odmalowano ściany z odpryskami w sali niebieskiej, ściany i lamperię przed gabinetem intendentki oraz cały korytarz od piętra po parter. W hollu budynku pojawiła się foto-tapeta.
Sale dziennego pobytu dzieci wzbogaciły się o nowe elementy służące do aranżacji wnętrz. W sali niebieskiej, sali czerwonej, sali zielonej i na sali gimnastycznej pojawiły się nowe, kolorowe stoliki. Częsć mebli i wszystkie krzesełka dzieci zostały odnowione tak, by kolorystycznie pasowały do wystroju poszczególnych sal. W sali czerwonej pojawiła się żaluzja na oknach, zas w sali niebieskiej rolety, by naszym milusińskim przytulniej się zasypiało podczas leżakowania.
Nowy rok szkolny przyniósł ze sobą koniecznosć dostosowania poszczególnych sal do potrzeb wychowanków mających w nich przebywać. Dzieci 3-letnie - "Elfy" -otrzymały słoneczną salę na piętrze od strony południowej (sala czerwona). Obok maluszków (w sali niebieskiej) będą bawiły się i uczyły dzieci 4-letnie - "Skrzaty". Teraz już chyba nikt nie będzie im przeszkadzał w popołudniowym leżakowaniu. Szatnia tych dzieci znajduje się w podpiwniczeniu, w sali kominkowej.
Dla dzieci 5-letnich urządzilismy salę kolorową na półpiętrze w częsci dobudowanej. Sala na parterze (sala zielona) zostanie zajęta przez najstarszych naszych przedszkolaków. Szatnia "Krasnali" i "Smerfów" znajduje się w podpiwniczeniu budynku głównego na wprost schodów.
Dzieci z grupy "0" będą królowały na sali gimnastycznej. Wejscie dla tych dzieci i ich opiekunów będzie od strony boiska asfaltowego. Ich zajęcia trwające do godziny 12.30 nie będą kolidowały z zajęciami ruchowymi, rytmicznymi i sportowymi organizowanymi dla innych grup wiekowych naszego Przedszkola. "Duszki" będą miały szatnię, sanitariaty i łazienkę tuż obok wejscia do budynku.
Zajęcia dodatkowe organizowane na Państwa życzenie (katecheza, nauka języka obcego) będą odbywały się w sali wrzosowej w podpiwniczeniu. Pomieszczenie to jest odnowione i dobrze nasłonecznione.
Chcę podkreslić, że tak wielu rzeczy nie udałoby się osiągnąć, gdyby nie było ogromnego zaangażowania w sprawy przedszkola ze strony całej naszej społecznosci. Dziękuję Wam za to z całego serca!

Copyright © 2013. Przedszkole nr 31 w Bielsku-Białej & Forplay - Fotografia Ślubna Rights Reserved.