Przejdź do treści Przejdź do menu

Zdrowo jem, więcej wiem - projekt

„Zdrowo jem, więcej wiem”

 

Grupa „Gumisiów” zakończyła realizację projektu „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM” etap jesienno – zimowy.
Patronat honorowy nad Projektem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.
...

W ramach tego etapu zostały zrealizowane następujące zadania:

ZADANIE 1.1 „Poznajemy owoce i warzywa”

W ramach realizacji tego zadania Gumisie dowiedziały się, jakie cechy mają owoce i warzywa, jaką mają wartość odżywczą i jaką odgrywają rolę w codziennej diecie.

ZADANIE 1.2 Najlepszy rysunek „Jem owoce i warzywa”

Dzieci z naszej grupy wykonały rysunki do hasła „Jem owoce i warzywa”. Rysunki kredkami ołówkowymi i flamastrami zostały wykonane na kartce z bloku formatu A4. Wszystkie dzieci oddały po 1 głosie i wyłoniły zwycięską pracę. Najbardziej spodobał się rysunek Arusia i to on został zwycięzcą. Pozostałe dzieci zajęły kolejno 2,3 i 4 miejsce. Gratulacje!

ZADANIE 1.3 Cukier? Nie, dziękuję!

W ramach projektu " Zdrowo jem więcej wiem" dzieci wzięły udział w lekcji o tematyce "Cukier? Nie dziękuję!" Większość dzieci preferuje smak słodki. Dlatego spośród wszystkich produktów spożywczych dzieci najczęściej wybierają ciastka, ciasta, cukierki, słodkie napoje, lody. Tego rodzaju słodycze niestety bardzo często zastępują właściwe posiłki.  Problemem jest to, że dzieci zwykle niechętnie zmieniają swoje przyzwyczajenia – odnosi się to w szczególności do słodyczy. W jaki sposób zmienić ten stan rzeczy? O tym właśnie uczyli się Gumisie!

ZADANIE 1.4 „ Reklama zdrowych słodyczy”

Kolejne zadanie z projektu "Zdrowo jem więcej wiem" tym razem przybrało charakter konkursu pt. "Reklama zdrowych słodyczy", którego celem było stworzenie przez dzieci reklamy zachęcającej do spożywania zdrowych słodyczy tj. owoców. Gumisie spisały się na medal, a prace wyszły fantastycznie.
W wyniku głosowania wyłonione zostały dwie zwycięskie prace z taką samą ilością głosów. Była to praca Julii oraz Wiktorii. Pozostałe osoby również zajęły kolejno II miejsce, III miejsce oraz IV miejsce. Dzieci bawiły się doskonale!

ZADANIE 1.5 DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ: „Kolorowy talerz”

Ostatnie zadanie projektu "Zdrowo jem więcej wiem" polegało na wypromowaniu wiedzy na temat warzyw i owoców oraz szkodliwości cukru w życiu człowieka.

Z tej okazji grupa Gumisiów w oddziale szkolnym przygotowała gazetkę , która była promocją wiedzy wśród społeczności uczniowskiej. Gazetka przedszkolna została utworzona z prac plastycznych naszych przedszkolaków o tematyce "Jem owoce i warzywa", " Cukier? Nie! dziękuję" oraz "Reklama zdrowych słodyczy".

Cała społeczność szkolna mogła podziwiać efekty realizacji projektu dzieci oraz być przede wszystkim inspiracją do prowadzenia zdrowego trybu życia na każdej płaszczyźnie.