Przejdź do treści Przejdź do menu

"Szanuj energię, chroń klimat" - ZADANIE 2

28-02-2023 19:19

Za nami kolejne działania 13 edycji konkursu „Szanuj energię, chroń klimat”. Hasło przewodnie II części – „Biała Zima” brzmiało: „Dżulka wyBBiera dobrą energię”. Nasze przedszkolaki wykonały kilka zadań ekologicznych:

 II - 7 - m. Poszukiwanie tropów zwierząt 27.02.2023 r.

Przedszkolaki wybrały się na spacer ścieżką edukacyjną w Cygańskim Lesie. Wyszukiwały na śniegu tropów zwierząt. Udało się zaobserwować ślady ptaków oraz wiewiórki, a na tablicy edukacyjnej przedszkolaki obejrzały jak wyglądają tropy jelenia szlachetnego. Po drodze widziały również liczne budki lęgowe dla ptaków umieszczone wysoko na drzewach.

 II - 6 - t. inne działanie wykreowane przez nauczyciela w parku w Cygańskim Lesie:

„Czyste powietrze wokół nas” 8.02.2023 r.

Dzieci przypomniały sobie nowe przygody Czerwonego Kapturka. Wysłuchały opowiadań z dwóch części bajek ekologicznych: „Czerwony Kapturek w mieście” i „Czerwony Kapturek – Misja Czarny Smog”. Podczas zajęć utrwaliły sobie wiedzę na temat powstawania zanieczyszczeń powietrza oraz sposobów walki ze smogiem. Po sprawdzeniu stanu czystości powietrza, korzystając z jego dobrej jakości, dzieci wybrały się na spacer do parku w Cygańskim Lesie. Udały się pod EkoSłupek, a następnie na parkowych ścieżkach podziwiały uroki zimy.

 

II – 7 - t. inne działanie wykreowane przez nauczyciela na ścieżce w Cygańskim Lesie:

„Przyjaciele lasu” 20.01.2023 r.

Kolejnym zadaniem był spacer ścieżką edukacyjną w Cygańskim Lesie. Dzieci przebyły fragment trasy 1 pętli od budynku powstającego Centrum Edukacji Ekologicznej do bramki Szkoły Podstawowej nr 25. Po drodze korzystając z obrazkowo-informacyjnej tablicy edukacyjnej przypomniały sobie „Zasady poszanowania lasu”.

 

II – l. Rzeźby ze śniegu 10.02.2023 r.

Korzystając z uroków śnieżnej zimy w przedszkolnym ogrodzie zorganizowaliśmy konkurs na „Rzeźby ze śniegu”. Powstały różne śniegowe kompozycje i wzory, a wspólnymi siłami udało się zbudować wspaniałego bałwana. Nie zabrakło też ulubionych zabaw zimowych czyli śniegowych aniołków oraz zjazdów na sankach.

 

II – a. Udział w warsztatach edukacyjnych realizowanych przez Partnera akcji – FLOJAMO: „Kolorowe bączki - wiatraczki” 20.02.2023 r.

Grupa Smerfów wzięła udział w warsztatach z firmą Flojamo. W ramach zajęć Kreatywnego Inżyniera dzieci samodzielnie wykonały kolorowe bączki – wiatraczki. Okazało się, że zima nie tylko jest biała, ale może mieć wiele kolorów ;)

 

Fotorelacja z wykonanych zadań znajduje się w naszej GALERII.